Soczewki kontaktowe kwartalne

Kupując soczewki kontaktowe, powinniśmy się zastanowić, jakie kupić. Miesięczne, kwartalne a może roczne czy półroczne? Czym się sugerować?

Soczewki roczne mogą być stosowane długo, ale ma to swoje wady: musimy pielęgnować je odpowiednil nie tylkow płynach, ale np. tosować co jakiś czas tabletki odbiałczające, po których szkła trzeba bardzo dobrze wypłkukać w płynie lub nawet przez jakiś czas je w nim pomoczyć.

Szkła kontaktowe miesięczne czy kwartalne, wydają się czymś o wiele sensowniejszym, zwłaszcza, że szkła miesięczne wystarczy w nocy przechowywać w płynie, bez konieczności odbiałaczania ich. Poza tym, współczesne płyny posiadają odpowiednie składniki, w tym takie, które radzą sobie z odbiałczaniem soczewek miesięcznych. Nie musimy zatem martwić się o dodakowe kupowanie tabletek i pamiętanie o odbiałczeniu soczewek. Poza tym, jeśli zgubimy tańszą soczewkę miesięczną, poniesiemy mniejszą stratę, nić przy zgubieniu o wiele droższej soczewki rocznej. Taki argumet ekonomiczny także może być dobry.

Poza tym, szkła długoterminowe niszczą się i pod koniec ich używania, komfort widzenia może znacznie się zmniejszyć. Dlatego może łatwiej jest zaoptarycwać się i używać soczewek maksymalnie trzymiesięcznych lub miesięcznych, a nawet półrocznych.

hastagi na stronie:

# soczewki kwartalne wikipedia# soczewki dlugoterminowe# soczewki długoterminowe# soczewki kontaktowe dlugoterminowe# soczewki kontaktowe długoterminowe# szkla kontaktowe wikipedia

Related posts

Top