Leki

Magnez nie bez powodu nazywany „królem życia”

Informacja prasowa Przyciągaj magnez! Za oknem letnia aura, a ty rano z trudem budzisz się i wstajesz z łóżka. W dzień marzysz o tym, by

Informacja prasowa

Przyciągaj magnez!

Za oknem letnia aura, a ty rano z trudem budzisz się i wstajesz z łóżka. W dzień marzysz o tym, by znów położyć się spać, i mimo długiego snu czujesz przewlekłe zmęczenie i osłabienie. Ponadto jesteś nerwowa i rozdrażniona. Mogą to być objawy niedoboru magnezu a twój organizm potrzebuje prawdopodobnie odpowiedniego wsparcia. Postaw na sprawdzony lek – MagvitB₆ i ciesz się latem!

Magnez nie bez powodu nazywany „królem życia”, jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu. Zapotrzebowanie na ten pierwiastek u osoby dorosłej to 300-400 mg dziennie. Jednym z jego zadań jest wspomaganie przekazywania impulsów nerwowych, co przyczynia się do prawidłowej pracy nerwów i mięśni. Magnez uczestniczy także w procesach pozyskiwania i dostarczania energii do komórek i tkanek, zwłaszcza do bardzo wrażliwych na jego niedobór komórek nerwowych mózgu. Wpływa w ten sposób na poprawę koncentracji, pamięci oraz nastroju. To jeden z najbardziej zapracowanych pierwiastków – codziennie aktywuje ponad 320 enzymów w naszym organizmie. Bierze udział w przebiegu wielu szlaków metabolicznych związanych z przemianą białek, kwasów nukleinowych, lipidów i węglowodanów, a także w procesach transportu elektrolitów przez błony komórkowe. Magnez pozytywnie wpływa też na pracę układu sercowo-naczyniowego. Uczestniczy w procesach krzepnięcia krwi, może także wpływać na regulację ciśnienia.

Niedobór magnezu powoduje zmęczenie, osłabienie, czy rozdrażnienie. Do objawów zaliczamy również: zawroty i bóle głowy, problemy z koncentracją, nagłe skurcze mięśni, stany lękowe czy napady szybkiego bicia serca. Często doprowadza również do zniechęcenia, aż wreszcie pojawia się spadek motywacji. Wtedy ratunkiem staje się kawa oraz inne energetyczne substytuty. Działają, jednak na krótką metę. Czy znasz ten scenariusz? Do przyczyn niedoboru magnezu należą głównie niedostateczna podaż tego pierwiastka z dietą, stres, nadużywanie alkoholu, palenie tytoniu, a także nadmiar tłuszczów w diecie. Negatywny wpływ ma również nadmierne picie kawy i herbaty.

A to już wiesz?  Jak chronić gardło, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości?

POSTAW NA LEK!
Magnez magnezowi nierówny – wybierając preparat zawierający ten cenny pierwiastek warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Przede wszystkim należy stosować preparaty, które posiadają potwierdzoną badaniami skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Magnez zawarty w tabletce powinien zostać uwolniony w jelicie cienkim, czyli miejscu gdzie jego wchłanianie jest największe. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności ponieważ zaczynają się one rozpuszczać już w żołądku. MagvitB₆ zapewnia uwalnianie magnezu dopiero w jelitach, zapewniając tym samym jego lepsze wchłanianie. Kolejną istotną kwestią, którą należy mieć na uwadze przy wyborze preparatu z magnezem jest to, aby efektywność wchłaniania magnezu do krwi była jak największa. Obecność witaminy B6 zwiększa ją o blisko 40%. Wszystkie te warunki spełnia jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej jakim jest Magvit B₆.Dossier:
MAGVIT B₆, (48 mg + 5 mg), tabletki dojelitowe.
Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Wskazania Terapeutyczne:
Profilaktycznie: Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B₆ jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B₆ oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie. Profilaktycznie Magvit B₆ zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.
Uzupełniająco: w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środkówantykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii. Wspomagająco: Magvit B₆ znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.
Przeciwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B₆, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis, parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy, znaczne niedociśnienie tętnicze, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.

A to już wiesz?  naturalny i skuteczny lek stosowany w zaburzeniach snu i stanach wzmożonego napięcia nerwowego

Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC
Sugerowana cena: 50 tab.: 15,80 zł
PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy